להפוך לימון ללימונדה!

כולנו, ואני מתכוונת לכולנו, קיבלנו לימון. חמוץ מאוד, לא אכיל, לא ברור, לא יודעים מה יעשה לנו. 

החיים מזמנים לנו כל מיני הפתעות. מטבען הן מגיעות ברגע הכי לא צפוי, והופכים לנו את החיים.  הפתעות נוחתות בלי הזמנה, מתפרצות לחיים בלי נימוס מפילות עלינו "תיק" שצריך להתמודד אתו, גם אם יש לנו כוח, זמן, וכלים לעשות זאת, וגם אם לא. החכמה  היא לקחת את ההפתעות האלה, שלרוב מגיעות בצורות שונות של "לימון", חמוצות  מלאות גרעינים, עם הקליפה ולהפוך אותן ללימונדה, מרווה, מתוקה טעימה ומרעננת.

אז איך עושים את זה? שאלה מעולה!!!

שלב א – מחליטים!
בוחרים להחליט להפוך לימון ללימונדה! האופציה להתייאש לדאוג ולקטר היא אופציה ממש קלה! ההחלטה לבחור אחרת – זו מילת המפתח הראשונה! והרי  את היכולת לבחור קיבלנו במתנה מיום הלידה! גם אם זה טוב חלקי, ולא מושלם. 

שלב ב': סוחטים את כל הלימון!!!

בדיוק כמו שמתחיל מתכון של  לימונדה. תקועים בבית! פרנסה בבעיה! ילדים על הראש! והבריאות? מה יהיה אתה?? קיבלנו מיץ לימון חמוווץ, מלא גרעינים מרים, קליפה בלתי אכילה, לא טעים בעליל! כאן צריך לזכור שאם מוציאים את הגרעינים המרים,  מורידים את הקליפה (תרתי משמע) נשאר חומר גלם, שיכול להניב טוב בכ"ז!

שלב ג': מוסיפים סוכר!!!

וכאן הלשון היא מטאפורית לחלוטין! אתם כבר יודעים מה אני חושבת על סוכר ועל ההשפעה ההרסנית שלו על הגוף, אבל קחו רק את המשל שבעניין …בואו נחשוב חכ"מ (חצי כוס מלאה) מה הטוב שכבר יש , ואיך מנכיחים אותו- כאן ועכשיו!!

שלב ד': מוסיפים מים ומערבבים!!

מים- הם סם החיים! מה אם נערבב עכשיו,  ירווה את הצימאון אח"כ? כשהמיץ-הסוכר והמים יתערבלו להם. אולי התייחסות חדשה לקשר עם הילדים/עם בן הזוג/ אולי זה הזמן המדוייק לחבר בין אוכל בריא בצלחת למחשבה חיובית בראש?בתכנית "אפשר לשקול אחרת"? אולי זה הזמן לטפח מחוזות מוזנחים בבית או בנפש?

זה הזמן הכי נכון לשנות ולהשקיע ולמצות. צריכים עזרה?  צלצלו! אימון בסקייפ/ וואטס-אפ/ ו- ZOOM !

תארו לכם שכשכל זה יגמר – נוסיף רק עלה של נענע וקוביית קרח!

לשיתוף המאמר:

צרו קשר